Nikkol

Co znamená slovo deputátní? (deputátní vejce se vydávají poslední pátek v měsíci)

Nejlepší odpověď
Drap

Deputát – v dnešní době by se to označovalo zřejmě jako zaměstnanecká výhoda. Horníci a zaměstnanci ČSD měli nárok na deputátní uhlí, zaměšstnanci drůbežářských závodu asi deputátní vejce, u lesů bylo deputátní dřevo, u zemědělců obilí atd. Jde vlastně o zboží poskytované zaměstnancům za velmi výhodnou cenu

Další odpovědi
dědapetr

Deputátní-odměna v naturáliích

hanulka11

To jsou vejce, která se vydávají zaměstnancům třeba té drubežárny na které jsi to viděla napsané.
Dříve se dávalo třeba zaměstnancům JZD deputát – obilí, brambory ......prostě je to výrobek ,který ta danná společnost kde zaměstnanec pracuje vyrobí.