jirka F

Co znamená slovo čachrování?

př : zločinné čachrování co to slovo čachrování znamená

Nejlepší odpověď
annas

Podstatná jména čachrování, čachry jsou odvozené od slovesa

čachrovat – nepoctivě, pokoutně obchodovat či jednat, dělat intriky atd
.
Původ z německého schachern = nepoctivě obchodovat, krást., to převzala němčina z jiddiš šacherer = obchodník, kramář.

Podle Slovníku nespisovné čestiny.

Nepoctivé obchodování bývalo častým zvykem u židů, jak je vidět z původu slova. Třeba čachrovali s nedostatkovým zbožím apod.

Čachrování = tajné provádění různých intrik, nepoctivé jednání v něčí neprospěch atd.
U nás na Hané se říká, že dotyčný dělá „cachre machre“ (čachry machry).

Další odpovědi
gecco

čachrování → podvodné obchodování, kšeftování, pletichaření…
😉
„zločinné čachrování“ – čachrování za zločinným účelem…

anonym

Podvádět, pletichařit, kupčit,pokoutně obchodovat.

fcoop

To si neodpustím...­.............sy­nonymum je „babišování“.