Co znamená slovo bulak?

Nejlepší odpověď
dudu

Mohlo by se též jednat o slovo burlak, což byli tahači lodí proti proudu řeky v době carského Ruska. „Radostně“ si přitom zpívali píseň Ej úchněm!
Známý je též obraz „Burlaci na Volze“ od Repina.

Další odpovědi
Miroslavst

Zřejmě jsi měl na mysli gulag.

Gulag (rusky: Glavnoje Upravlenije Ispravitelno-trudovych Lagerej, ГУЛАГ, Главное Управление Исправительно-Трудовых Лагерей, česky: Hlavní správa nápravně-pracovních táborů) bylo jedno z oddělení tajné policie Sovětského svazu řídící a spravující systém koncentračních a pracovních táborů SSSR, který začal být budován za Lenina (1919) na samém počátku Sovětského svazu a byl rozšířen za Stalinovy hrůzovlády.

Dobře zvolená kategorie cestování-ostatní regiony :D přeji příjemný pobyt :D

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gu­lag

annas

Z historie vím, že Bulák (Buláci) se říkalo Chodům kvůli tomu, že místo minulého času byl, byla, byli používali bul, bula, buli. Tato varianta už možná zanikla, ale pojmenování Buláci zůstalo.

Případně by mohlo jít o slovo burlak, (též burlák) je označení pro člověka-tahače lodí nebo vorů proti proudu řeky v carském Rusku.
Známý je slavný obraz Burlaci na Volze od ruského malíře Ilji Repina.
Doplňuji:
Odpovědi Dudu jsem si nevšimla. Jinak bych se o slově burlak znova nezmínila.

Greneia

Bulak podle mne a podle českého jazyka není nic.
Pouze v případě představivosti – bulak – bulák – ubrečenec.

Miroslavst: té kategorie jsem si nevšimla 😁

Komodita

Nebo kulak?Je to zamožny sedlak s polem,hospo­dařstvim atd…,najma lide na prace(sezonni nebo stale).Slengovy vyraz pro Rusko a Ukrajinu.

FOG

Mozna ten,kdo nechodi do prace bez omluvy-nemoc,dovolena a­pod.

beowafle

Je fascinující, že většina odpovědí jsou úplné blbosti. Tady se asi navzájem hodnotí skupina uživatelů, kteří „hádají“ správnou odpověď.

ivogusa

Jako autor největšího křížovkářského slovníku vím, že BULAK je CHOD

annas

Čtu všechny odpovědi a vidím, že fandíte gulagu, i když se slovem bulak (bulák) nemá vůbec nic společného a neodpovídá ani na tazatelovu otázku.
Spíš by mohl tazatel zapomenout r. – tedy burlak. Ten, kdo se fláká, je bulač.