Džanička

Co znamená slovo blahořečená?

Co přesně toto slovo znamená.Třeba Johanka z Arku byla také blahořečena.

Nejlepší odpověď
annas

Blahořečení je poslední etapa před prohlášením za svatého (svatořečením = kanonizací). Církev někoho velebí, žehná, nadšeně mu děkuje za jeho skutky.
Blahořeční musí být doloženo pověstí svatosti anebo pověstí mučednictví nejenom v ideálním smyslu, ale musí být známo konkrétně u velké většiny věřících nejenom v příslušném regionu dotyčného kandidáta, nýbrž také v jiných krajích a pokud možno po celém katolickém světě. Je to složitý proces prověřování.

Zajímá-li Vás postup při blahořečení, dovíte se víc na:

http://catholi­ca.cz/?a=5

Další odpovědi
grifin

Džaničko,když budeš hodně moc hodná,ale moc,
nejdříve budeš "BLAHOŘEČENA a po té budeš už
"SVATOŘEČENA!