Lenka H.

Co znamená „skvadra azůra“?

Na soustředění o naší skupině instruktor několikrát říkal, že takovou skvadru azůru tam už dlouho neměl. Netušíme ale co to vlastně znamená?

Připadá mi to jako italsky „modrá skupina“, ale smysl mi to nedává … a všem nám bylo trapný se ptát.

Nejlepší odpověď
briketka10

skvadra je hlouček
azura je modrá, ale
instruktor měl možná
na mysli, že zlobíte
tak řekl toto spojení
jen tak žertovně..

Doplňuji:
vím, že ( chodíš do tanečních)
ten instruktor měl na mysli, že jste asi pěkná banda " kopyt "
tady je jedna Tvá otázka :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zorganizovat-tanec-s-uciteli-na-maturitnim-plese

Další odpovědi
anonym

Squadra Azurra je přezdívka italské fotbalové reprezentace.

pechota

Skvadra azura neznamená nic, ale výraz Squadra azura používají itálové pro svá reprezentační sportovní družstva.Tento výraz se používá většinou s fotbalovou reprezentaci Itálie.Váš instruktor měl zřejmě na mysli (ironicky), že s takovou sestavou nemehlu se dlouho nesetkal.

briketka10

Lenko
tak ne spletla jsem se v těch tanečních
je to maturitní ples promiň, ale na věci
to asi nic nemění..