Retko

Co znamena sakumprásk??

Tady nemyslim nejaky stranky jako sakumprask.cz, nebo nejaky pisnicky, nebo nick, video na youtube apod. jako je zahlceny ceny net, ale obecne jazykovy vyznam. Dekuji.

Nejlepší odpověď
annas

Vedle výrazů sakumprdum a sakumperdum se v češtině objevují či objevovaly i výrazy sakumpak, sakumprásk, sakum pikum, sakum pakum a podobně. Etymologie těchto výrazů je však velice prostá – (podle Českého etymologického slovníku Jiřího Rejzka) jde o obměny německého (mit) Sack und Pack (tj. „se vším všudy“, doslova „s pytlem a balíkem“).

Zdroj: http://www.uj­c.cas.cz/odde­leni/index.php?pa­ge=dottyd2007

Další odpovědi
Jakub

Sakumprásk je slengový výraz pro vyjádření významu věty něco, jako, vše dohromady. Když chcete někomu vyčinit za to , co se vám nelíbí, a nechcete nic vynechat, tak mu to naservírujete sakumprásk.