loruen

Co znamená § 52 pism. c), podle něhož mi chce dát pan vedoucí výpověď?

Původní

Co znamená § 52c co mi chce dát pan vedoucí?

Musím to podepsat?

Nejlepší odpověď
ivzez

Loruen,

nikdy nemusíte podepisovat nic, s čím nesouhlasíte, nebo něco, čemu nerozumíte. V druhém případě doporučuji si písemnost před podpisem vyžádat k prostudování a zkonzultovat ji např. s právníkem.

Výpověď podle § 52 písm. c) znamená výpověď z organizačních důvodů.
Jestli je ve výpovědi napsán tento důvod (jedno, jestli paragrafem nebo
slovně), vzniká Vám nárok na odstupné.

_____

Výpověď podepisuje ten, kdo ji dává (v tomto případě zaměstnavatel),
nikoliv její příjemce (Vy). Podpis příjemce na kopii nevyjadřuje vůli příjemce,
jde jenom o potvrzení převzetí výpovědi.

Podepisovat nemusíte, ale zaměstnavatel Vám pak předá výpověď
před svědky a převzetí (nebo odmítnutí převzetí) si nechá potvrdit svědky.
Nebo Vám výpověď zašle poštou. Pokud byste si ji na poště nevyzvedla,
považoval by se za den doručení poslední den úložní lhůty.

Přestože nejste povinna převzetí výpovědi potvrdit, doporučuji to.
Minimálně z důvodu slušnosti. Odmítnutím podpisu výpovědi nezabráníte,
zaměstnavatel Váš souhlas ani podpis nepotřebuje.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Výpověď pro nadbytečnost. Podepsat to nemusíš a nic to nemění. Výpověď je jednostranný právní akt na rozdíl od dohody, která je dvoustranný právní akt.
Výpověď můžeš dát ty, nebo naopak zaměstnavatel tobě a nic to nemění na tom, zda druhá strana souhlasí či ne. Pokud by šlo o dohodu, tak zde musí souhlasit (dohodnout se) obě strany.
Jinak u §52 písm. c) máš nárok na odstupné.

Pixma

§ 52

Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů:

  1. ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
  2. přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
  3. stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách,

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/za­konik-prace/cast-2-hlava-4-dil-3-oddil-2-paragraf-52