Ella

Co znamená RSVP na pozvánce?

Zrovna se koukám na jeden seriál a tam bylo ,že pokud na pozvánce stojí RSVP, tak má člověk odpovědět, jestli přijde nebo. Je to stále aktuální? Dělá se to tak? A co ty písmena znamenají?
Děkuji za odpověď =)

Nejlepší odpověď
dědapetr

RSVP je zkratka z francouzského répondez s'il vous plait. Znamená odpovězte prosím.
Používá se např. na pozvánkách, kde se očekává od pozvaného potvrzení nebo odmítnutí pozvání.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RSVP

luky.1986

Rychle se vozerem p.čo:-)