Bronzový

Co znamená Romans 15:1?

PRý je to něco s bibl ale já jsem ateista.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Římanům 15:1

"My silní musíme nést slabosti těch, kdo silní nejsou. Nemějme ohled jen sami na sebe."

Jsem taky ateista, ale tenhle verš není špatný :-)
Doplňuji:
já to mám vocaď: http://onlineb21.bible21.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Jen shrnu, doufám, že srozumitelně, to, co tu již napsali jiní.

'Romans' je zkrácené anglické 'Epistle to the Romans', tedy List k Římanům (lat. Epistula ad Romanos). Raně křesťanský dopis, jehož autorem je pravděpodobně apoštol Pavel, římské křesťanské obci, napsaný snad kolem roků 50-60 v 1. století n.l. 15:1 znamená kapitola patnáctá, verš prvý. List se stal součástí tzv. Nového Zákona - křesťanské části Bible.

Přepisy a překlady se v průběhu dob měnily. Toto je verze z tzv. Českého ekumenického překladu podle biblenet.cz:
"My silní jsme povinni snášet slabosti slabých a nemít zalíbení sami v sobě."

Pozn. Člověk si může přečíst třeba Rámájanu, aniž by byl nebo se stal hinduistou. Už v dávných dobách žili vnímaví, přemýšliví a literárně nadaní lidé, jejichž díla, byť se vyjadřovali v mezích tehdejších představ o světě a jazykem své doby, stojí za to přečíst. Je však dobré nezapomenout, že se v průběhu času mohla stát objektem tendenčních úprav. Zvláště ta, o něž opírala svou ideologii nějaká moc.

Zlatý

Ostatní Překlady Římanům 15: 1

Wee pak, že jsou silné, měli Beare na slabosti na weake, a ne potěšit naše selues. - verze Kinga Jamese (1611) - Zobrazení 1611 Bible Scan Teď jsme silní jsme povinni snášet slabosti těch, bez síly, a ne {} jen zalíbení sami v sobě. - New American Standard Version (1995), nyní jsme zjistili, že jsou silní mdloby nemocných snášeti slabé, a ne zalíbení sami v sobě. - American Standard Version (1901), My, kteří jsou silní musí být podpora na slabé, a ne vzdát potěšení pro sebe. - Basic English Bible , ale * my * měli, jsme silní, nést slabosti slabých a nemít zalíbení sami. - Darby Bible nám pak, že jsou silní mdloby nést slabosti slabých a nemít zalíbení sami. - Webster Bible Pokud jde o nás, kteří jsou silní, naší povinností je mít s nedostatky těch, kteří nejsou silní, a ne hledat vlastní potěšení. - Weymouth Bible Nyní jsme kteří jsou silní měl nést slabosti slabých a nemít zalíbení sami. - World English Bible Ale saddere muže trouba k susteyne se feblenesses z sijke mužů, a to na plese vs silf. - Viklef Bible a měli bychom - my, kteří jsou silní - nést slabosti slabých a nemít zalíbení sami sebe, - mláďata doslovný Bible

Doplňuji:
kapitola 15. 1. věta

Pak jsme se, že jsou silní mdloby nemocných snášeti slabé, a ne potěšit sami sebe.

Zlatý

Rimanom 15:1 (List Rimanom strana 15 veta 1)
vkladám úryvok začiatku listu:
"List Rimanom
Biblia - Sväté písmo
(KAT - Katolícky preklad)

Rim 1, 1-32
1 Pavol, služobník Krista Ježiša, povolaný za apoštola, vybraný hlásať Božie evanjelium, 2 ktoré Boh vopred prisľúbil vo Svätých písmach a skrze svojich prorokov 3 o svojom Synovi, ktorý podľa tela pochádza z Dávidovho rodu 4 a podľa Ducha svätosti od vzkriesenia z mŕtvych je ustanovený v moci ako Boží Syn, o Ježišovi Kristovi, našom Pánovi. 5 Skrze neho sme dostali milosť a apoštolský úrad, aby na slávu jeho mena poslušne uverili všetky národy; 6 k nim patríte aj vy, povolaní Ježišom Kristom. 7 Všetkým, čo sú v Ríme, Bohom milovaným, povolaným svätým: Milosť vám a pokoj od Boha, nášho Otca, i od Pána Ježiša Krista. 8 Predovšetkým vzdávam vďaky svojmu Bohu skrze Ježiša Krista za vás všetkých, pretože sa vaša viera zvestuje po celom svete. 9 Veď Boh, ktorému z tej duše slúžim v evanjeliu jeho Syna, je mi svedkom, ako si na vás ustavične spomínam 10 vo všetkých svojich modlitbách a prosím, či by sa mi raz predsa len nepodarilo prísť k vám, ak to bude Božia vôľa. 11 Lebo túžim vidieť vás a dať vám nejaký duchovný dar na vašu posilu, 12 to jest, aby sme sa navzájom potešili spoločnou vierou, vašou i mojou. 13 Nechcem, bratia, aby ste nevedeli, že som už veľa ráz pomýšľal ísť k vám, aby som aj u vás mal nejaké ovocie, tak ako u ostatných národov, - ale až doteraz sa mi v tom prekážalo. 14 Som dlžníkom Grékov i barbarov, múdrych i nemúdrych. 15 A tak pokiaľ ide o mňa, som pripravený hlásať evanjelium aj vám, čo ste v Ríme."

konkrétny citát Romans 15:1
15. strana 1.veta:
"1 My silnejší sme povinní znášať slabosti slabých a nehľadať záľubu sami v sebe."

Doplňuji:
úryvky z moja Biblia - Sväté písmo:
http://www.mojabiblia.sk/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.