zjentek

Co znamená rčení "dupal dupal, až dostal úpal?

..tady se nějak málo odpovídá ;q

Nejlepší odpověď
annas

To je určitě něco ostravského. Možná máte na mysli něco jíného, ale jsem nakoukla do SNČ – dupat. V etymologickém slovníku jsem se podívala na všechny významy slova úpal.

Dupat – v ostravštině slangové pojmenování spisovného výrazu mít pohlavní styk.
Úpal – původní význam = horkost, bolest, zápal, horečka, celková horkost apod.

Při této činnosti za horkého počasi je možné, že jistý Dupal dupal a měl smůlu, protože získal nějaký úpal.

Další odpovědi
ReHu

Ještě jsem to neslyšela.