Retko

Co znamena provensalsky?

Doplňuji:
Jo, carka tam ma byt. hehe.
Ja jen vetsinou nepisu s diakritikou.

Nejlepší odpověď
annas

Provensálský je odvozené přídavné jméno od Provence – historická oblast, která se nachází v jihovýchodní Francii. Známé je provensálské koření. Já je občas používám v kuchyni. Provensálské koření obvykle obsahuje rozmarýn, bazalku a tymián, někdy také majoránku, dobromysl či saturejku, estragon. Používá se pro ochucení dušené zeleniny, grilovaného masa (kuřecího, králičího, jehněčího a skopového), ryb atd.
Podle WIkipedie

Další odpovědi
quentos

vztahující se k nebo pocházející z frnacouzského kraje Provence

anonym

Provence= část Francie
V té otázce má být nad Y čárka, nebo ne?
Morava= část ČR…= moravsky(ý)
Nicméně-domnívám se, že „provensálština“ neexistuje. Nářečí ano.