Co znamená přísloví : Je jako slon v porcelánu.

Nejlepší odpověď
quentos

to taky není přísloví. Jde jen o přirovnání. Když je někdo jako slon v porcelánu, chová se nešikovně, neohrabaně.

Přísloví dávají rady do života nebo mravní ponaučení (Práce kvapná – málo platná, s poctivostí nejdál dojdeš apod.). V tomto ani předchozím případě tudíž o přísloví NEJDE

Další odpovědi
WeeBear

U nás doma to používáme, když je někdo neohrabaný, motá se, nebo při vaření oběda vráží do druhých. Takže něco v tomto smyslu. 🙂

Drap

To znamená, že kam šlápne, tak 7 let tráva neroste.