Elk

Co znamená přísloví : Ať jsme tlustí na tři prsty

Doplňuji:
led : Teď jsem to vyzkoušel a je to fakt přesně, jak jste psala…!
Jo, a pani Růžičková to vlastně taky tak nějak říkala.
Tak hold jsem taky sádlonosič…ha ha ha…

Nejlepší odpověď
annas

Jde zřejmě o výrok, který slouží k obhajování tlouš'tky.

Mohu si koupit, co chci, hlavně že mně chutná. Navíc se říká, že obalené nervy snižují stres. Baculky se některým mužům zpravidla víc líbí. Často matky dávají dětem najevo svou lásku různými pamlsky.
Nebo černý, až nechutný humor – až tlustí budou hubení , hubení již budou studení.

Možno úsloví vzniklo jako reakce na to, že kdo je hubený, bude brzy studený.
Doplňuji:
Vzpomněla jsem si, že ta slova často říkávala Helena Růžičková.

Další odpovědi
Mc Merkurion

z vepřového bůčku > je tam sádla na tři prsty > tlustý
Doplňuji:
myslím výšku sádla = tuku

led

Tri prsty hrubá slanina (svině).
Skuste si stisnúť brucho dvoma prstami – roztiahnuté (palec a ukazováčik) prsty priložíte na brucho v páse a stisnutím ich priblížite k sebe. Ich vzdialenosť pri stisku vám povie, koľko tuku máte v danej oblasti.

Hamon

Jak říká Mc Merkurion – ať jsme dobře živeni a máme silnou vrstvu podkožního tuku.