Pokročilý

Co znamená přísloví...

Zdravím,
chci se zeptat co znamená přisloví "I rozbité hodiny ukazují správný čas dvakrát denně" :)
Doplňuji:
btw: já vám paleček dolů vážně nedal :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hodiny se rozbijí např. v 11.00 hodin dopoledne, budou ukazovat stejný čas v 11.00 hodin večer. Jenže jak poznám podle rozbitých hodin, že je právě těch 11.00 hodin? Potřebuji k tomu další hodiny, abych správně čas určila.
Stejně tak v životě. I když je skutečnost zdánlivě stejná (jako 11 hodin ve dne a 11 hodin v noci), přesto k jejímu poznání (posouzení) potřebuji něco navíc (tedy "pomocné hodiny"), abych zjistila, co je správné.

Doplňuji:
Někdo, kdo všechno ví, všechno zná, svou odpověď nenapíše, ale jiné odpovědi "ocení" červeným palcem. Pozoruji už dlouho, že se stále projevuje zášť, snaha druhého naštvat a znevážit jeho názor.

Další odpovědi:

Zlatý

Kdysi jsem byl na téma uvažování lidského mozku a "logiky počitače" poučen asi takto: zeptáš-li se počitače, že máš-li dvoje hodinky a to jedny, které se opožďují každou hodinu např. o deset minut, a druhé co nejdou, které jsou lepší?? Počitač sice logicky, ale blbě odpoví, že ty co se zastavily, protože ukazují přesný čas 2 krát za dvacečtyři hodin. Elektronická inteligence má sice železnou pravdu, ale oproti schopnosti mozku, odvodit si po odstranění faktor chyby, čas od počitače není k užitku.
Doplňuji:
nejsem citlivka, ale nechápu za co jsem dostal palec dolů??, vdyť píši jen pravdu.

já bych řekl,že bychom si měli uvědomit"i když je něco rozbitého,tak i to může nějakým způsobem fungovat".

Zlatý

rozuměl bych tomu tak, že na všem špatném se najde byť i špetka dobrého...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 870
Zlatý quentos 862
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.