Radovan M

Co znamená přísloví…

Zdravím,
chci se zeptat co znamená přisloví „I rozbité hodiny ukazují správný čas dvakrát denně“ :)
Doplňuji:
btw: já vám paleček dolů vážně nedal :)

Nejlepší odpověď
annas

Hodiny se rozbijí např. v 11.00 hodin dopoledne, budou ukazovat stejný čas v 11.00 hodin večer. Jenže jak poznám podle rozbitých hodin, že je právě těch 11.00 hodin? Potřebuji k tomu další hodiny, abych správně čas určila.
Stejně tak v životě. I když je skutečnost zdánlivě stejná (jako 11 hodin ve dne a 11 hodin v noci), přesto k jejímu poznání (posouzení) potřebuji něco navíc (tedy „pomocné hodiny“), abych zjistila, co je správné.

Doplňuji:
Někdo, kdo všechno ví, všechno zná, svou odpověď nenapíše, ale jiné odpovědi „ocení“ červeným palcem. Pozoruji už dlouho, že se stále projevuje zášť, snaha druhého naštvat a znevážit jeho názor.

Další odpovědi
dudu

Kdysi jsem byl na téma uvažování lidského mozku a „logiky počitače“ poučen asi takto: zeptáš-li se počitače, že máš-li dvoje hodinky a to jedny, které se opožďují každou hodinu např. o deset minut, a druhé co nejdou, které jsou lepší?? Počitač sice logicky, ale blbě odpoví, že ty co se zastavily, protože ukazují přesný čas 2 krát za dvacečtyři hodin. Elektronická inteligence má sice železnou pravdu, ale oproti schopnosti mozku, odvodit si po odstranění faktor chyby, čas od počitače není k užitku.
Doplňuji:
nejsem citlivka, ale nechápu za co jsem dostal palec dolů??, vdyť píši jen pravdu.

anonym

já bych řekl,že bychom si měli uvědomit"i když je něco rozbitého,tak i to může nějakým způsobem fungovat".

quentos

rozuměl bych tomu tak, že na všem špatném se najde byť i špetka dobrého…

Jiri Vosmik

Dobrý den

Někomu se provede trefit správnou odpověď,
Náhodnou se dobere správného řešení.
Víte, že je to náhoda.
Na to řekněte ,, i rozbité hodiny.......".