mrkva

čo znamená priame obchody s akciami

Odpovědi
dudu

Prvním krokem k realizaci investice je výběr licencovaného obchodníka s cennými papíry s přímým přístupem na trh. Při výběru brokera je dobré porovnávat osvědčené a známé společnosti s dostatečnou historií na kapitálovém trhu. Nejdůležitějšími kritérii jsou zejména poplatky za zprostředkování obchodu, spolehlivost on-line aplikace, počet poboček, případně nabídka dalších trhů. Roli hraje i preferovaný způsob obchodování.

Např. na burzu RM-SYSTÉM mohou získat přímý přístup nejen licencovaní obchodníci, ale i ostatní fyzické a právnické osoby.
Přímý přístup je od 1. 12. 2008 vyhrazen investorům, kteří splňují alespoň dvě z následujících tří podmínek:

  • správa vlastního majetku ve finančních nástrojích přesahující 1 mil. Kč,
  • realizace objemu obchodů ve výši min. 5 mil Kč za posledních 12 měsíců,
  • realizaci transakcí v počtu min. 40 za posledních 12 měsíců.