ooommmm

Co znamená přemýšlet nad nesmrtelností chrousta?

A jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

Já to vidím tak, že člověk, který přemýšlí nad nesmrtelnosti chrousta, se zaýbvá něčím nedůležitým, nepodstatným, nevhodným atd. Ale i tak by někdy mohlo toto přemýšlení přinést užitek.

1. Využiji filozofické kategorie. Jedna z nich – konkrétní – jedinečné, poznáváme pomocí společných znaků, tedy obecného.

Chroust je pojem (slovo), které pojmenovává určitý druh hmyzu se stejnými vlastnostmi. .Je to obecný pojem, zatímco tvor chroust, který leze, žere, ničí atd. je konkrétní jedinec.

V tomto směru je chroust nesmrtelný, takže je zbytečné o něm přemýšlet.

2. Kdo to vymyslel, že těžko dovíme. Mohl to být třeba nějaký filosof, nebo někdo jiný, který si uvědomil, jak se chroust rozmnožuje. Má přece tak, jako ostatní živočichové včetně člověka zakódované geny svých předků.

Takže i takto je nesmrtelný, je možné ale přemýšlet, jak se ho zbavit, aby člověka jeho nesmrtelnost nezničila.

Totiž počet „nesmrtelných“ jedinců se zmenšuje, ničí je chemie. V současnosti je vidět málo chroustů. .Takže kdyby chroust byl opravdu nesmrtelný, tak by zničil jistým způsobem „lidstvo“ tím, že likviduje např. celé stromy, sežerou jejich listy.

3. Samozřejmě, že toto sousloví se týká přeneseně člověka, konkrétního jedince, který někde či někomu způsobuje problémy, není užitečný atd.., proto ho „vykopnou dveřmi a vrátí se oknem“. Takže přeneseně je „nesmrtelný“. Jakási teorie věčného návratu.

Proč by přemýšlel o tom, že se něčím provinil atd.

Další odpovědi
led

Medzi „chrobačou“ sa nájdu tvory, ktoré zničiť je ťažko. Záhradkári by o tom vedeli rozprávať dlhé zimné večery nekonečné príbehy. Ničia škodlivú chrobač a stále ju majú… A o tom to je…
Aj tu, na tejto stránke, by sme mohli zamýšľať o „nesmrteľných chrústoch“ ktorí po BANe ožijú v inej podobe, napriek rôznym administratívnym repelentom, herbicídom, postrekom, či pokusom ´ohňom a mečom´ zničiť ich podstatu, sú stále nesmrteľní.

Kepler

Jak to vzniklo netuším, ale je to náznak nesmyslnosti. Asi jako uvažovat, jak vypadá otisk pravé přední nohy hladového pavouka ve žhavém písku Sahary, a to ve tři odpoledne.

zjentek

Když takto přemýšlíš, znamená to, že seš důchodce, uchazeč o zaměstnání na prac. úřadě, anebo si pouze „rovnáš krovky“ a tam je ten chroust dobrým modelem.

Jinak si pročti odpověď uživatelky led. Spatříš v ní typické přemýšlení nad nesmrtelností chrousta v praxi! ;)))

hapiky

Myslet na blbosti.

frantas

Expresní vyjádření toho že člověk přemýšlí nad nesmyslnou věcí