BurTon

Co znamená „Praní špinavých peněz“ ?

Nejlepší odpověď
MacChill

odbornící by to jednoduše nazvali jako legalizace peněz získaných trestnou čiností

Další odpovědi
Drap

Legalizování nelegitimně získaných peněz.

hanulka11

třeba se převádí nemovitosti a pod . aby se zakrylo jak byly peníze získány , prostě se tím kamufluje trestná činnost

elektrikář

Dřív se dělávalo že hospodský legalizoval peníze z prodeje svého zboží tím že koupil od štamgastů tikety s výhrami sportky. Nebo penize z vykradené banky ukládáte postupně jako tržbu z baru.

venkovan

Na všech penězích jsou bakterie, viry, krev, nečestné jednání – no prostě špína a proto je potřeba je vyprat a desinfikovat.
Někdo je pere v pračce, jiný je promáchají v různých peněžních tocích a jen hlupák je suší venku na šňůře aby na ně všichni viděli.

Ar

Tak nějak bych se všemi předešlými odpověďmi souhlasil, ale když náš pan prezident Klaus svého času prohlásil, že špinavé peníze nezná a že neexistují, tak fakt nevím.
Přece by nám prezident zeměkoule nekecal.

anci

Zlegalizování nelegálních peněz