JaNčUšKa

Co znamená „powa“ ?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Hovorový výraz od slova „power“, což znamená síla nebo náboj. To máš stejný, jako když se řekne třeba „monsta“ místo „monster“. My taky nemluvíme úplně spisovně :P

Další odpovědi
quentos

pro přesnější odpověď chybí kontext. Takhle z fleku mě napadá jediné – v nespisovné americké angl. nahrazují koncovku -er právě písmenem -a, takže vám z toho nakonec vyleze „power“ (síla, moc). Narážíte-li na dýdžeje DJ Powa (podle kategorie zařazení otázky, což je tak zhriba jediné, čeho se můžu chytit), pak se domnívám, že v případě jeho pseudonymu jde přesně o tento význam.
Pak to podle en.wikipedia.or­g/wiki/Phowa může být i buddhistická meditativní praktika (též psáno „phowa“).