Michal Kole

co znamená pojem typická úřednice ve smyslu nadávky, urážky ?

To je ženská za přepážkou co dokola opakuje jednu naučenou větu, která ani přesně nesedí na konkrétní situaci, když je trochu atypická a není schopná připustit, alternativnější řešení, které ale není v rozporu se zákony, když standardní, dle interního pokynu nadřízeného není zcela ideální, ale furt si to obhajuje jako kdyby to bylo to nejdůležitější věc i kdyby to byla totální kravina ?

Nejlepší odpověď
anonym

Michale, vždycky je to o lidech. Celý život jsem byla úřednice a setkávala se s lidmi. Také s jinými úřednicemi. Jako všude i tady platilo, že zde byli velmi inteligentní lidé, ale také naprostá polena, se kterými se nešlo domluvit.
Pokud chceš úřednici urazit, tak stačí s patřičným přízvukem pronést: ty úřednice jedna, typická!!!
Hodně záleží na tom, jak co řekneš.
Typická úřednice v tom urážlivé významu je „ropucha na prameni“, co sedí na sebeméně důležitém postu, všechno komplikuje, nic není schopná vyřídit, prudí a ještě se cítí dotčená, že po ní vůbec někdo něco chce. Prostě pracovní síla, která je zadarmo drahá.