IT

Co znamená pojem „plnost“ u piva?

Některá piva jsou označovaná jako plná, případně je jejich plnost dokonce hodnocena na nějaké stupnici.

Např. http://www.piv­niklenoty.cz/pi­vovar-tiny-rebel/tiny-rebel-frambuzi/

Jak poznám při ochutnání „plné“ pivo, případně čím se vyznačuje?

Díky za odpovědi 😉

Nejlepší odpověď
dubraro

Neumím to exaktně popsat. Plnost je opak řídkosti či vodovitosti. Ochutnej tradičně připravené pivo třeba proti Gambrinusu a pochopíš. Když piješ plné pivo, tak při tom nemáš pocit, že ho někdo zředil vodou.

Ničitelem plnosti piva je technologie HGB, používaná u nás obecně velkými pivo-chemičkami.

Další odpovědi
johana 56

Hodnocení piva je přímo obřad a jeho vlastnosti určují zkušení degustátoři.

„Plnost (Tělo piva)
Je mírou pocitu plnosti v ústech. Je úzce spjatá s hořkostí. Je to výsledek působení například stupňovitosti, tedy hmotnostní procenta extraktových látek, obsahu alkoholu, obsahu koloidů, mezi které patří dextriny, polyfenoly a další látky.“

http://www.be­erweb.cz/o-pivu/degustace-piva#parameter­s_body

gecco

Rozumně to napsal bubraro – ochutnej dobrou 12° nebo i silnější, lépe polotmavou – a pak tu chuť spláchni něčím dobrým maximálně na vymytí trubek (nebudu psát žádné konkrétní značky) – a pochopíš…
😉
Koneckonců – jak chceš slovy popsat nepopsatelnou chuť dobrého piva?
😉
Nebo jinak – ochutnej běžné saské pivo (to je to na mytí trubek) a pak si dej něco z Českého ráje nebo Vysočiny – a jak jsem psal, polotmavé…
😉