irij

Co znamená pojem Banner a crippleware?

Doplňuji:
Ještě prosím nagware. Dík

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Banner – je bannerová reklama, třeba to, co vidíš na téhle stránce, ta reklama na hotely.cz.

Další odpovědi
Zehy

Banner – internetová reklama, zpravidla obdelníkového tvaru, při kraji obrazovky. S tímto pojmem se ale může člověk setkat i v běžně mimo internet namísto slova poutač.

Hlada

Pojem crippleware se používá v souvislosti s programy šířenými jako shareware. Jedná se o funkční omezení, které má zdarma šířená verze. Např. program pro vyplňování složenek neumožňuje tisk.
Doplňuji:
nagware:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nag­ware