Retko

Co znamena pindat??

Co znamena pindat???

Nejlepší odpověď
annas

Význam slova pindat (mluvit bez obsahu, bez smyslu, žvanit) někteří jazykovědci sice odvozuji od řeckého básníka, ale není to dokázané. Co se týče formální stránky Pindarovy tvorby, je básník velmi vynalézavý, téměř každá báseň má jinou formu. Jeho sloh je myšlenkově soustředěný a úsečný, a proto je jeho četba poněkud obtížná. Celkově se dají básně charakterizovat tak, jak to učinil Horatius – jsou mohutné, vznešené, plné velkých obrazů a hlubokých myšlenek. Bývá často přirovnáván k Aischylovi, což je de facto poklona pro oba…
Takže se nedá říct, že Pindaros doslova „pindal“
Jedině snad podle studentů, kteří jeho dílo devalvovali na pindání o ničem.
Podle různých stránek. Např. http://www.e-kniha.com/proc-ten-zase-pinda.html

Další odpovědi
anonym

V podstatě hloupě,zbytečně žvanit.
Docela známé.Ne?

člověk

Pindaros.....­..zemřel asi 465 let před naším letopočtem,byl to básník,který psal ody ale na objednávku..vět­šinou opěvoval chválu na vítěze a na ty co mu zaplatili.........
prostě pindal.

BEAES

Kecat nesmysly, mluvit, až to obtěžuje.