VMF

Co znamená název „Paracoccidio­idomicosisproc­titissarcomuco­sis“?

Nemyslím metalovou skupinu, ale některé obrázky na googlu vypadaly…zajímavě, jestli je to nějaký medicínský název pro „směsici“ onemocnění, díky za typy.

Nejlepší odpověď
annas

Jméno skupiny označuje opravdu kombinaci několika chorob.

Jméno se skládá z různých onemocnění společně: parakokcidioi­domykóza , hnisavé plísňové onemocnění kůže a dýchacích cest, proctitis , zánět rektální sliznice , sarkom , maligní tumor a mucosus , což znamená, že stejně jako slizký.
 atd.

Více anglický odkaz

https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Paracoccidi­oidomicosisproc­titissarcomuco­sis