Co znamená označení nákladního auta písmenem L?

Nejlepší odpověď
Martina S.

Já si myslím že L je označení autoškoly.

Další odpovědi
BEAES

Že splňuje Euro3 a výšr- je to ekologické vozidlo.
Pokud jeto v zeleném kruhu.
V modrém čtverci jde o autoškolu.

VampGirl

Označení písmenem L znamená, že je tento vůz určen pro výuku jízdy. Takže vlastně autoškola s náklaďákem. 🙂

anonym

Tady v Anglii je to zacatecnik.Mozna to zavedli i u nas.Treba se mylim.

panenka

Písmeno L znamená, že nákladní vozidlo má odhlučněný motor a proto může v Rakousku jezdit i v noci (z Lärmarmes Kraftfahrzeug)

číslo označuje, jakou evropskou emisní normu auto splňuje. Pro každé číslo jsou u každé kategorie vozidel definované maximální emise škodlivin (oxid uhelnatý, oxidy dusíku, nespálené uhlovodíky, pevné částice). Hodnot je spousta, ale obecně platí, že čím vyšší číslo, tím přísnější norma a ekologičtější provoz. Více na autorevue.cz.

Zdroj: http://blog.wu­wej.net/2009/10­/07/velka-pismena-na-nakladnich-autech.html

rybíz

Pokud je to na střeše auta a modrá barva, také si myslím, že je to označení autoškoly.