LADIS

co znamená : Oko je oknem do duše ????

Nejlepší odpověď
led

V očiach sa prejavuje váš zdravotný stav, odborník pri pohľade do očí dokáže veľakrát odhaliť zdroj problému.
V očiach sa prejavuje aj váš momentálny duševný stav, prípadne napríklad únava, radosť, smútok,zlosť,… mnohých ľudí, aj keď dokážu ovládať svoje vonkajšie prejavy, veľakrát prezradia ich oči.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Jaké máš oči takovou máš duši. Např. chladné oči zabijáka.

marci1

Oko nám hodně o člověku napoví. Jestli je v pohodě, jestli nám nelže,( uhýbá očima ) ap. Hnědoocí údajně vzbuzují menší důvěru, kdo má každé oko jiné, má dvě duše a podobně.
„S okem je spojována krása: Pallas Athéna byla podle Homéra volooká, což bylo nejvyšší možné ocenění, i když v naší kultuře jsou s volem spojovány úplně jiné vlastnosti. Divá Bára měla oko hluboké jako jezero, Brigitte Bardotová měla v očích ohníčky, kdežto Claudie Cardinálová měla oči mandlově svůdné. Všechny tyto oči vzbuzovaly důvěru a lásku. A leccos se na ně i svedlo. Každopádně je neoddiskutovatelné, že oko je v sémióze obličeje velmi důležitým znakem, který lze blíže popsat.“
http://www.sprichwort-plattform.org/sp/O­ko%20je%20do%20du%C5%A1e­%20okno

postcd

znamená to, že to, co vidíš tě ovlivňuje, ovlivňuje tvou duši, tvé podvědomí
musíš používat vědomí a nebrat si do podvědomí (duše) to, co nechceš.
vyhýbat se tomu, co je špatné jako nemoci (protože, tě může nakazit)

zjentek

to znamená, že nemáš věřit nikomu, komu jde každý voko jinam ,)

Agneta

Je to sice z říše předsudků, ale já se podle toho taky řídím :D
Má-li někdo „krysí pohled“, dávám si na něj pozor.:DDD