žížala :)

co znamená Nemá kocour pořád posvícení, Není každý den neděle., Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil.,

A ještě Nepvybírej ať nepřebereš.

Odpovědi
venkovan

V neděli se nepracuje, na posvícení se hodně jí a často lepší věci, no často říkám hop před skokem. nicméně často se stane, že zařveš hop a nepřeskočíš neboli řekněš je hotovo, apod, před tím než to uděláš. Tak je lepší křičet hop až když jsi za plotem, laťkou apod.
Doplňuji:
A nevybírej – no doufám, že jezdíš s rodiči v autě i na silnicích s více pruhy jedním směrem. Tam je to často vidět v praxi – mnozí řidiči vybírají rychlejší pruh až nakonec jedou v tom nejpomalejším.