Retko

Co znamena napakovat se?

Nejlepší odpověď
annas

Sloveso z obecné češtiny pakovat (napakovat) se k nám dostalo z němčiny, nikoliv z angličtiny. Znamená původně balit se, „nabalit se“, dnes se používá i v přeneseném výnamu, jak uvedl Hem.

Další odpovědi
hem

Napakovat se: vydělat balík – velký obnos – peněz. Můžeš si třeba taky napakovat – naskládat – věci do batohu. Oboje z anglického slova „pack“.

Nuk nuk

„Napakovat se“ znamená nabrat si něčeho (obecně čehokoliv) velké až přehnaně (nevhodně) velké množství.
Přenesený nebo spíše zúžený význam slova vysvětlil už Hem.