co znamená nadsázka

vysvětlit

Nejlepší odpověď
anonym

a co takhle napsat aspon prosím nebo děkuji,než vysvětlit

Další odpovědi
anonym

Tak nadsázka v tvém případě je konstatování,že jsi zdvořilý diplomat.

Mayuri

V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost.
Př.: „Sto roků v šachtě žil“
„Říkal jsem ti to snad tisíckrát“

Nevím, jak si to představuješ v rámci rodiny a vztahů, ale tam bych to viděl významově podobně, možná to někdo může myslet i jako namyšlené či naivní představy a myšlenky.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Hyperbo­la_%28literatu­ra%29

hanulka11

to je přehánění skutečnosti

řečeno svými slovy

poa.li

Přehánění některých aspektů nějaké záležitosti, většinou z důvodu zdůraznění nějaké její (většinou špatné) vlastnosti. Používá se při poukazování na nevhodná řešení například. Hraničí se sarkasmem..