Avatar uživatele
anonym

Co znamená na telefonu – mimo dosah sítě?

Po zhruba roce jsem vytáhla starší telefon,Nokii,před odložením zcela funkční a když jsem vložila SIM kartu,abych ji zaktivovala,protože jsem si koupila dobíjecí,nedá se nikde dovolat,píše mi to – mimo dosah sítě?Co to znamená a co mám udělat.Jinak telefon jde,nabíjí se,prostě vše funguje,jen se nemůžu dovolat nikde a když se na to nové číslo chci dovolat z jiného telefonu,říká mi to,že je číslo buď vypnuté a nebo nedostupné.A te­lefon není blokovaný,předtím tam byla simka taky z Vodafonu a ten telefon byl kupovaný k Vodafone tarifu.Tak nevím,co s tím.Poradíte něk­do?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 4861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

v jiném telefonu simka funguje ? Máte možnost ji v jiném telefonu vyzkoušet ?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Možností je několik.
Může být telefon rozbitý-jednoduše řečeno anténa a tudíž nevysílá ani nepřijímá signál.
Druhá možnost je v nastavení telefonu, kde lze nastavit aktualní síť. Tam zvolte automaticky.
Třetí možností je opravdu blokace telefonu, aniž o tom víte. Dřív šel, možná se domníváte.
Čtvrtou možností ale nepravděpodobnou může být jiný kmitočet telefonu, ale rok starý není tak dlouhá doba.
Takže bych zkusil nejprve v nastavení telefonu vyhledat možnosti sítě a tam zvolit jak už jsem říkal automaticky.
Pak už jedině servis.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

možná je nutné převést sim kartu na jiný formát-zavolejte si operátorovi a on vám to upraví

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek