Retko

Co znamena „na platformě projektu“ (viz.dale)…??

„Cílem Ministerstva financí na platformě projektu je implementovat Integrovaný informační systém Státní pokladny“

Diky

Nejlepší odpověď
annas

Cílem MF na základě (bázi) projektu je (zavedení) zavést (využít, aplikovat) spojený, (sjednocený, jednotný, propojený) iinformační systém Státní pokladny.

Doslovně převedená cizí slova do CJL. Dá se samozřejmě stylistiky upravit.

led

Známy problém úradníckeho jazyka, načo sa vujadriť jednoducho, keď možno použiť odborné výrazy, nezrozumiteľné pre bežný ľud. Toto ale nerobia len úradníci, ale aj odborníci v iných rezortoch, ktorí už bežnú reč ani nepoznajú a „taktiežodborníci“ ktorí zase používaním odborných výrazov, ktorým veľakrát ani nerozumia, chcú na iných zapôsobiť svojou „odbornou znalosťou“

annas

Je to tak, někdy je odbornost na úkor srozumitelnosti. Hromadění cizích slov, jimž lze někdy těžko porozumět. Další skutečnost, spisovné vyjadřování ve školách není požadované v odborných předmětech.

Jak je to se slovenštinou nevím. Znám ji víc z krásné literatury nebo z ústního projevu.