reika

Co znamená na faktuře – NEJSME PLÁTCI DPH?

Kdo to DPH tedy platí?

Nejlepší odpověď
setapouch

Hezky je to popsané např. na https://www.sou­ki.cz/platce-vs-neplatce-dph-for-dummies

Další odpovědi
ivzez

Znamená to, že fakturující není plátcem DPH, že nakupuje za ceny včetně DPH, nemůže si DPH odečíst. DPH vlastně zaplatí ten, kdo si zboží na fakturu objednal
(koupí za plnou cenu vč. DPH, kterou si stejně jako fakturující nemůže odečíst).

Plátce/Neplátce DPH se rozlišuje u podnikatelů.
Malospotřebitel vždy nakupuje za ceny vč. DPH.

ReHu

To znamená, se si DPH konečný zákazník nemůže odečíst, pokud by plátce byl a uvedené DPH zaplatí.
Běžní zákazníci, třeba v prodejně potravin, také nejsou plátci DPH a platí ho v každém nákupu.