MITKEPEK

Co znamená na displeji Sony Er. znak 3G

Zničeho nic se mi vlevo nahoře na displeji telefonu Sony Ericsson objevil znak 3G. Myslím, že to na funkce telefonu nemá žádný vliv (snad), ale chtěl bych se toho zbavit.

Nejlepší odpověď
skorcovaz

Že pro spojení nevyužívá starší sítě GSM, ale novějšího a stabilnějšího spjení, pomocí 3G. Je to síť, přes kterou chytáte signál.

Další odpovědi
anonym

to prakticky znamená především vyšší rychlost datových paketů (internetu), někde se možná setkáte i se znakem H (HSDPA) na místo 3G, to pak může zajistit rychlost ještě výrazně vyšší …

*jen opravím „skorcovaz“: GSM je těmto metodám přenosu dat (gprs, edge, 3g, hsdpa,…) nadřazena, to znamená že 3G v evropě spadá pod GSM. (přirovnal bych to: stejně tak jako HTML5 nenahradí Internet – resp. ani hypotetický HTML6 nenahradí TCP/IP na kterém je komunikace v internetu od základu založena)