lucka zichov

Co znamená na displeji H mám sony ericsson W595?

Odpovědi
anonym

to bude HSDPA – rychlejší mobilní internet.

… operátoři postupně zprovozňují vysokorychlostní datové přenosy ve větších městech …

pokud jste na míste toho H dříve měl E(EDGE pomalejší) nebo jen G(GPRS ještě mnohem pomalejší) a pokud vyjedete z města tak H opět zmizí je to jistě právě HSDPA, které váš telefon podporuje ale operátor se rozhoupal ve vaší lokalitě až nyní k jeho podpoře.

//

HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access) je dokonce ještě rychlejší než známé 3G a proto se někdy setkáte i s alternativním označením 3,5G. Záleží na použité třídě, ale v našich podmínkách obvykle dokáže vytáhnout rychlost stahování až na 3.6Mbps (prakticky to bývá spíš něco pod 2Mbps, záleží na lokalitě a denní hodině, ve špičce kdy je buňka vytížena bude rychlost výrazně nižší než je teoretické maximum protože přenosové pásmo je sdílené všemi uživateli v dosahu)

//

POZOR!!
ujistěte se že neplatíte data po 1kb … takto rychlé připojení by vás s takovým účtováním mohlo za pár minut surfování stát pořádný balík – právě zde můžete s překvapeným výrazem narazit na tu mýtickou fakturu jdoucí do mnoha desítek tisíc korun (výhodnější jsou denní nebo rovnou měsíční paušály)