Retko

Co znamena mykat?

Nejlepší odpověď
kropitko

hýbat se, pohybovat se,,,

Tak teď jsem našla tohle,,vrtalo mi to hlavou

Mykání je rozvolňování textilního materiálu až na jednotlivé vlákno za pomoci ostrých hrotů. Vlákna se při tom napřímí, urovnají do podélného směru a ukládají stejnoměrně vedle sebe ve formě pavučinky

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/My­kání

Další odpovědi
annas

Mykat – zastaralé sloveso – příst. Častěji se používá příd. jméno mykaný – např. mykaná příze – příze s vlákny urovnanými jedním směrem.

SSČ

iceT

Mám pocit,že se kdysi mykala příze…

aramah

Jo jo vidím to jako dneska, pracovala jsem kdysi v přádelně.Hezká vzpomínka:D

hanulka11

mykat se používá -v průmyslu kde se tkají látky
pamatuji, že babička, když měla vlnu od ovcí měla takové veliké kartáče s hroty a přejížděla tím vnu a ona se jakoby načepýřila -říkal ,že myká vlnu -rozděluje vlákna na spřádání / to už je ale dávno /

venkovan

Podle fotky se domnívám, že jsi šikovný mladý muž, který si za chvilku ve vyhledávači najde heslo stará řemesla, ukázky starých řemesel, přadení apod., a najde si tam nějakou organizaci která přímo nabízí programy předení na kolovrátku, zpracovávání ovčí vlny apod. a vyrazí si sám vyzkoušet co to třeba to "mykání je. A neboj, na takové akce jezdívá i dost dívek, takže je potom zajímavé sledovat kdo je šikovnější.