Avatar uživatele
Retko

Co znamena mykat?

Co znamena mykat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, aramah, Radak před 4829 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

hýbat se, pohybovat se,,,

Tak teď jsem našla tohle,,vrtalo mi to hlavou

Mykání je rozvolňování textilního materiálu až na jednotlivé vlákno za pomoci ostrých hrotů. Vlákna se při tom napřímí, urovnají do podélného směru a ukládají stejnoměrně vedle sebe ve formě pavučinky

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/My­kání

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Mykat – zastaralé sloveso – příst. Častěji se používá příd. jméno mykaný – např. mykaná příze – příze s vlákny urovnanými jedním směrem.

SSČ

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Mám pocit,že se kdysi mykala příze…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Jo jo vidím to jako dneska, pracovala jsem kdysi v přádelně.Hezká vzpomínka:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

mykat se používá -v průmyslu kde se tkají látky
pamatuji, že babička, když měla vlnu od ovcí měla takové veliké kartáče s hroty a přejížděla tím vnu a ona se jakoby načepýřila -říkal ,že myká vlnu -rozděluje vlákna na spřádání / to už je ale dávno /

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Podle fotky se domnívám, že jsi šikovný mladý muž, který si za chvilku ve vyhledávači najde heslo stará řemesla, ukázky starých řemesel, přadení apod., a najde si tam nějakou organizaci která přímo nabízí programy předení na kolovrátku, zpracovávání ovčí vlny apod. a vyrazí si sám vyzkoušet co to třeba to "mykání je. A neboj, na takové akce jezdívá i dost dívek, takže je potom zajímavé sledovat kdo je šikovnější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek