Ella

Co znamená modrý směrový sloupek??

bílý je jasný, červený je vyústění účelové pozemní komunikace na jinou, ale modrý?
Doplňuji:
Miroslavst – co nechápete, jaký význam má modrý směrový sloupek? Ale díky, myslím, že je to ono, i když to není na mostě ;)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já myslím,že je to jako na mapě modrá barva znamená vodní toky. Všimla jsem si u nás kde jsou můstky – bývají modré sloupky .

Nedalo mi to a našla jsem vysvětlení na tomto odkazu-shoduje se sím co napsal Miroslavst

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sm%C4%9Br­ov%C3%BD_slou­pek

Další odpovědi
Miroslavst

Nechápu přesný smysl otázky, ale myslím, že se jedná o toto:
Modrou barvou jsou označovány místa, kde dochází k nebezpečí smyku z důvodu promrznutí vozovky. Tedy na mostě, kde silnice promrzne rychleji než jinde.

Myšák V.

Miroslavst má stoporo pravdu.Označují se tím místa kde se často tvoří námrazy a vozovka je namrzlá déle nebo dříve než ostatní useky…Převážně na mostech atd…