Kric.ouwner

Co znamená " mockingbird " ???

Jedná se o název písničky od Eminema , kdysi jsem to poslouchal vlastně i dost teď ale nikdy jsem nepochopil smysl tohoto slova a v angličtině ( gramatika , slovník ) jsem ho v životě neslyšel ale jinak třeba ve filmu nebo jinde to jo ??

Nejlepší odpověď
quentos

Je to druh ptáka (drozd mnohohlasý), ale přeneseně taky symbol nevinnosti. Vzhledem k tomu, že se objevil v názvu známého románu o rasovém podtextu, nesnášenlivosti a netoleranci (Harper Lee: „To Kill a Mockingbird“, 1960), může to být narážka i na něj. Možná se v daném románu pracuje i se slovním základem – „mocking“ od slova „mock“ , tedy vysmívat se (odlišné rase apod.), nečetl jsem ho.

Zdroj: http://wiki.an­swers.com/Q/What_­is_the_meanin­g_of_mockingbir­d_in_the_novel_To_Ki­ll_a_Mockingbird

Další odpovědi
MK44

Souhlasím s uživatelem quentosem. Česky odborně drozd mnohohlasý. Anglicky něco jako „posměváček“. V anglické lyrice se používá často, asi jako v české třeba „skřivánek“, „slavíci“ nebo „křepelička“.

beer

Ano, je to drozd (drozdec) mnohohlasý, Mimus polyglottos a vypadá takto:
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id29802/

bolak

ec