co znamená midi klavesy

Odpovědi
anonym

tohle
http://keyboar­dy.heureka.cz/

tento název se vžil podle označení prehistorického MIDI portu (Musical Instrument Digital Interface), kterým se připojovaly a dodnes možná někde i připojují hudební nástroje k počítači, což pak v kombinaci se specializovaným softwarem usnadňuje komponování

… midi porty se obvykle vyskytují na zvukových kartách, kterou už dnes není úplně samozřejmé v počítači mít, protože je časem plošně nahradilo řešení firmy realtek (AC97) integrované do základní desky, které už midi port obvykle nenabízí. Také je pravdou že nové modely kláves už připojíte i přes usb port a midi není nutností.

soubory s konvockou *.mid (midi) jsou pak standardním formátem pro uchování hudebního záznamy/impro­vizací, lze jej kdykoliv přehrát i upravit … v čem je rozdíl ve srovnání se známějším formátem mp3 ? je to častá otázka tak jen ve zkratce – midi soubor spíše notovým zápisem, zatímco mp3 je schopné zachytit libovolné zvuk/ruchy. Notový zápis snadno změníte a proto je tak jednoduché se sklatbou v midi formátu pracovat zatímco záznam v mp3 už moc neupravíte (kromě snad nějaké upravy hlasitosti, střihu, a podobných obecných úprav)