misela

Co znamená maření trestniho výkonu?

chtela bych se zeptat co znamena mareni trestniho výkonu? dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Nikoli maření ´trestního úkonu´, ale maření „VÝKONU ÚŘEDNÍHO ROZHODNUTÍ“
(§ 337 trestního zákoníku – viz zdroj)

… a těmito „výkony“ úředních rozhodnutí jsou např. :

  1. zákaz činnosti (např. řízení vozidel)
  2. vyhoštění z České republiky
  3. zákazu pobytu ve vybraném městě,
  4. zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jinou společenskou akci,
  5. nastup k výkonu trestu
  6. pobyt ve vězení, ve vazbě, v ústavu, v ochranné léčbě (a mařením v tomto případě je myšlen např. ´útěk´)

Trestní sazba je až 3 roky

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d4­.aspx