Retko

Co znamena „luhovat“??

Co znamena „luhovat“?? Diky

Nejlepší odpověď
annas

ÚJŠ AV ČR uvádí přesný význam slova: louhovat (řídce luhovat) = působit na něco louhem; loužit (co) máčet ve vodě nebo v nějakém roztoku.
Sloveso luhovat je užíváno s předponou vy- a lze jej použít jako jednu z možných variant. Čaj se tedy může louhovat i luhovat, ba i vyluhovat a vylouhovat.

Zdroj: http://search­.atomz.com/se­arch/?sp-q=luhovat&sp-a=sp10032982&sp-p=all&sp-f=ISO-8859-2

Další odpovědi
COVERENDER

Luhovani je proces kdy se částečně nejaka pevná látka uvolňuje do horké tekutiny. si tak myslim ja 😉

jakho

nj,jasný luhování se třeba čaj kolega to řekl dobře