Jirka11111

Co znamená lithiasa ve žlučníku?

Prosím,co znamená: žlučník velikosti 10×3,5cm, stěna lehce zesílena 3 mm, uvnitř vícečetná lithiasa,konkre­menty vel. od 10 do 25mm. Prosím, co znamená vícečetná lithiasa? Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
Damiana

http://communis-locus.wz.cz/o­tazkypatologi­e/pato13.doc

Další odpovědi
Conchus

Myslím, že máš zvětšený žlučník, ve kterém je pěkná řádka hezkých různě barevných kamínků až kamenů. Asi tě čeká operace a následná dieta. Ty kameny jsou nejrůznější lithné sole, které nejsou v tělních tekutinách rozpustné a různě se usazují v těle. Tu ve žlučníku, tu v močovém měchýři, ale také v kloubech.