gey

Co znamena lekařsky nazev klin. v. s. gerd

Nejlepší odpověď
vagra

Jde v.s. /velmi pravděpodobně/ o Gastroezofageální refluxní chorobu neboli GERD,což je často používaný obecný termín pro řadu zažívacích poruch nebo širokou škálu potíží týkajících se ezofagu – /trubice, která přivádí potravu z vašeho hrdla do žaludku/
Vhodnější je ale pohlížet na GERD jako na dvě samostatné skupiny chorob s řadou různých podskupin, které mají různé příčiny a vyžadují různé léčebné přístupy.

Zdroj: http://www.janssen-cilag.cz/dise­ase/detail.jhtml?i­temname=reflux_a­bout&product=no­ne