Co znamená Lacerta viridis?

o víně

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vína označená samolepkou „JEŠTĚRKA ZELENÁ“ latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Na Znojemsku jsou to i vinice na kamenitém podloží v povodí meandrující řeky Dyje

http://www.zno­vin.cz/GoodsDe­tail_LS.asp?nGo­odsID=1635&nLan­guageID=1

Další odpovědi
Mili @

ještěrka zelenooká-…
co to má s vínem???
in vino veritas – ve víně je pravda…to jo,
ale ještěrka???

JO TÁÁÁK!!!!!