co znamená,když zubařka řekne,že mám chobot

u zubního lékaře mi bylo sděleno,že mám choboty.

Odpovědi
Mandarinka

Parodontální chobot je kapsa mezi dásní a zubem, kde v důsledku infekce (povlak a v něm usazené bakterie) došlo k zánětu tkání kolem zubu. Postižené jsou dásně, závěsný aparát a kost v této oblasti.

Krugerka

Parodontální choboty vznikají mezi zubem postupným prohlubováním dásňového žlábku okolo zubu, který u zdravého zubu bývá hluboký pouze 0,5mm. Přítomnost tzv. parodontálního chobotu je společně se zánětlivými změnami hlavním příznakem parodontitidy. Příčinou je porušení závěsného aparátu zubu a úbytek kosti zubního lůžka.

alenka901

kapsa mezi dásní a zubem

nikol98

Paradontání chobot viz. https://dsmile­.cz/co-je-to-parodontalni-chobot/
Dobrý článek btw.