Co znamená, když v TV řekne meteorolog, že spadne 3 mm srážek? Kolik vody naprší? Jak se to přepočítává?

Nejlepší odpověď
Deli

Lze sledovat dobu trvání, intenzitu i prosté množství srážek. Množství srážek bývá udáváno v milimetrech kapalné vody spadlé na zemský povrch (1 mm = 1 l/m2). Sníh či kroupy zachycené srážkoměrem je proto třeba před měřením nechat roztát. Výraz srážkoměr může odkazovat na různá zařízení. Přístroj k měření úhrnu srážek se nazývá hyetometr. Velmi zjednodušeně jej lze popsat jako nádobu s nálevkou. Přístroj zaznamenávající časový průběh dešťových srážek (např. pomocí plováku) bývá označován termínem ombrograf. Přístroj na zjišťování množství rosy má název drosometr (může mít podobu síťky spojené s vahami). V současnosti se ke sledování intenzity srážek široce využívá meteorologických radarů.

Tolik wikipedie – a více si můžete přečíst v odkazu:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sráž­ky#M.C4.9B.C5­.99en.C3.AD_sr­.C3.A1.C5.BEek

Další odpovědi
tom004

To je skoro sucho.Naprší 3 litry vody na m2.

Hykam

To co napsal 151kbar151 je samozřejmě nesmysl jsou to jak píše tom004 3 litry na 1m2.
Pokud ty 3 litry vylijete na 1 m2 výška vody bude zmíněných 3 mm

anonym

Úplně jednoduše, je to výška napršené vody, pokud by ani neodtékala, ani se neodpařovala (jedno na jak velké ploše, 3mm jsou všude stejně).

151kbar151

Na m2 naprší 12mm.