babča

Co znamená, když studuje gendr?

Nejlepší odpověď
Mili @

Gender – Wikipedie
Slovo gender (anglicky, vysl. [džendr]) se používá k označení kulturně vytvořených rozdílů mezi muži a ženami
Je to ono????

Další odpovědi
Terryle

Jo, gender studies (džendr stadýs) jsou česky něco jako Studia o rozdílech mezi pohlavími. Nejde tam jenom o kulturní a společenský konvence, ale i o historickej vývoj, biologii a tak podobně… a nejsou to vyloženě feministický studie, ale dost často tam jsou i otázky zajímavé pro rozumné chlapy – proč většinou při rozvodu dostane dítě matka, i když by se o něj otec rád staral a třeba i líp, proč se chlap považuje za bačkoru, když se rozhodne jít na rodičovskou dovolenou a podobně.

hanulka11

studuje na umělkyni

: Feministický akční výzkum, gender a vzdělávání, gender pedagogika, Jak studovat na umělkyni?, Lenka Vráblíková, nezkráceno, pozice umělce, pozice umělkyně, Ženy v umění

Zdroj: http://artgen­derweb.wordpres­s.com/2010/05­/07/jak-studovat-favu/