sarinks258

Co znamená když se řekne,že šampń posiluje vlasové kařínky?

Ahojky,našla jsem v obhcodě šampń,který posiluj vlasové kořínky.Znamená to,že podporuje růst vlasů či ne?

Nejlepší odpověď
annas

Vypadávání nebo slábnutí vlasů u žen je způsobeno tuhnutím tkáně, která oslabuje kořínek a z tohoto kořínku pak rostou slabší vlásky a začíná například prosvítat pěšinka.

Přípravky, nejen šampon, jimiž o vlasy pečujete, mohou růstu vlasů prospět. Někdy může jít jen o pouhou reklamu, nevím…

Ale je třeba také upravit svůj životní styl a do jídelníčku přidáte bohatší stravu (hlavně zeleninu a luštěniny). Kvalitu vlasů olivňují i další faktory …

Zkuste si projít článek, dočtete se víc …

http://www.vy­padavani-vlasu.cz/vypadavani-vlasu-u-zen/

Další odpovědi
Damiana

Znamená to jen to, že je to pěkná blbost. Každý dermatolog, který rozumí pokožce, ti řekne (a také snad zdravý selský rozum napoví:-), že to, co vyrůstá z té nejspodnější, třetí vrstvy kůže, jen těžko může posilovat přípravek, který působí na povrchu a je vlastně jen mycím prostředkem. Posilovat cokoli, co roste můžeš logicky jsem zevně. Zvnějšku jde jistě vylepšit vzhled a strukturu – třeba i napravit zničený vlas. Ale ovlivnit šampónem sílu vlasových folikul? Ha há!:-)

Ano, může se jednat tak akorát o velmi šetrný, nealkalický přípravek, který snižuje lámavost vlasů (když se nelámou konečky, vypadá to, že vlasy rychleji rostou:-)
Ale v masovce (drogerii) bych nějaké extra výživné přípravky nehledala. Jestli potřebuješ něco special, zkus rovnou kadeřnictví nebo potřeby pro kadeřníky. Co se týká výživy vlasových kořínků, doporučuji ti začít víc papkat rybky (hlavně ty tučnější – makrelu, lososa, tuňáka…), obohatit jídelníček o saláty z čerstvé listové zeleniny zalité evo olejem, dopřát si také obilné klíčky a semínka (třeba to lněné v tomto směru skoro nemá konkurenci:-), výborné jsou i banány (draslík).

Drap

Nevím sice co je šapń a kařínky, ale pokud to měl být šampón a vlasové kořínky, tak současně s kořínky posiluje i růst zdravých vlasů.