Irisa

Co znamená, když se řekne: ta koruna je pro Kima?

Slyším to často při nákupu, když vyjde například na nějakých 99 kč a zákazník platí stovkou, tu korunu nechá a řekne: ta je pro Kima
Jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem neslyšela.

Je pravda, že Severní Korea trpí hladomorem, i když to jejich politici nepřipouštějí.. Naše KSČM ( např.Vojtěch Filip) prohlašují, že" KLDR je krásná socialistická země, v níž je nejlepší socialismus" – viz odkaz.
http://halono­viny.com/kscm-kldr-je-krasna-socialisticka-zeme/

Proto se domnívám, že jde o ironický podtext, „výsměch“ socialismu, v němž lidé trpí bídou, i když to popírá myšlenku spravedlivého systému.

Další odpovědi
marci1

Pravděpodobně je to koruna na Kima – Severní Koreu, aby neumřeli hlady.

Rasken

No, za socíku jsme posílali občas (povinně) peníze např. na Vietnam. Tak asi z toho to vzniklo.