irij

Co znamená, když se řekne " Sůra deset"?

Doplňuji:
Napadlo mně, jestli Sůra se nerovná Faul a deset , jako pokutový kop (desítka).

Nejlepší odpověď
panenka

U slova sůra jsem našla ,že to znamená výrok z koránu,kapitola z koránu
Doplňuji:
Našla jsem ti iriji toto
Chceme se učit súry z komentáře k Hedo-Salve nazpaměť … Kluci, v sobotu 16.5. od 9h je v Hostivaři na trávě turnaj ve fotbale 5+1. Mluvil jsem s Raulíkem, Sehranka má málo hráčů a určitě by užili někoho z Hedonisu
takže máš pravdu slovo súra se používá i ve fotbale

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/su­ra

Další odpovědi
hanulka11

Sůra je část koránu, skupina veršů, které přinášejí poučení o jedné zásadě islámu- v sůře 10/číslo verše/ se píše........

Bratři a sestry, bojte se křivdy, jelikož trestem za ni je Oheň a ztráta příbytku na Onom světě. Vždyť křivda a nespravedlnost je příčinou zkázy a zániku národů. Alláh Nejvyšší řekl v súře10: Júnus (Jonáš), ve verši 13: „A zahubili jsme již před vámi pokolení předchozí, když lidé nespravedliví byli a při příchodu poslů svých s důkazy jasnými jim neuvěřili. A takto odměňujeme lid hříšníků.“ Proto Ibn Tajmíja řekl: „Alláh odmění spravedlivý stát, i když bude nevěřící, a zničí ten nespravedlivý, i kdyby byl muslimským

Zdroj: http://www.pro­islam.org/index­.php?option=com_con­tent&view=cate­gory&layout=blog&id=67­&Itemid=86&li­mitstart=99

quentos

… ale správně s čárkou nad U.

iFender

My jako mali kluci jsme hrali fotbal 60-ta leta a bezny vyraz pri faulu v pokutovem uzemi byl vykrik „Sura kopu deset“! Dnes to jiz zmizelo.Anebo pri hrani klicek"Smer dulek prudka"! etc. Joooo to byly casy.