tobijas

Co znamená když se rekne patriod?

Nejlepší odpověď
annas

Význam slova se určitě nezměnil. Zřejmě kvůli chybě jste nenašel ve vyhledávací liště.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-patriot

Knižní výraz pro vlastence. Jinak jedinec, který má rád zemi, kde žije. Popřípadě město, ves kde žije.

Další odpovědi
marci1

Máte na mysli asi „patriot“=vlas­tenec. Člověk, který má rád svou vlast.

anonym

Opatrně se Tě zeptám, jestli to máš napsáno dobře? Pokud příjdeš na to, že tam je chyba, tak proč se nepodíváš do googlu nebo Wiki. Vždyť je přece jednodušší zadat si heslo do vyhledávače a dostat přesnou odpověď, než se tu snažit se psaním otázky a dostat snůšku odpovědí, z nichž bude část střílena od boku, některé tě budou mít snahu učit samostatnosti (jako třeba já) a pár odpovědí možná bude správných.

anonym

Já bych ještě k ostatním odpovědím doplnil.Je to člověk, který hájí nebo se snaží přesvědčovat ostatní.
Může to být patriot svého sportovního klubu, své hudební skupiny, firmy, zkrátka něčeho čemu on fandí a nedá na to dopustit.