horacion

co znamená když se řekne „nějaké_slovo hadr“?

Nevím, jaký příměr teď použít, ale když někdo řekne třeba Hirošima hadr, co je tím hadrem myšleno? Občas to slýchám, ale nedovedu si pod tím nic představit, co tam ten hadr značí?
Doplňuji:
Snad ano. Takže kdybych s kámošem hrál hokej, dal mu třeba 15 gólů, tak může říct třeba Jágr hadr :) díky

Nejlepší odpověď
Valky

Třeba s tím Hirošima hadr – Je to z povídky na „H“, kde se mluví o tom, že hoří… Samozřejmě víš, co se v Hirošimě stalo. A když se v tomto příměru řekne – Hirošima hadr, znamená to, že tomu požáru (v té povídce), se nemůže Hirošima ani rovnat – prostě, že to proti tomu, nic není… Nevím, jak lépe to vysvětlit. Snad to chápeš.. :o)

→ Jo, v podstatě by to šlo :o)

Další odpovědi
quentos

je-li něco oproti něčemu hadr, znamená to jinými slovy, že to tomu (velikostí, výkonností … jakoukoli vlastností vyplývající ze situace) nesahá ani po kotníky. Takže ano, chápete to správně a s tím Jágrem je to dobrý příklad.